Öğrenciler

Yeni Öğrenci

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bölümünüze hoşgeldiniz. Sizleri, günümüzün ve geleceğin en gözde mesleklerinden biri olan Geomatik Mühendisliği ailesine katılmış olmanızdan dolayı kutluyor, başarılı bir öğrenim hayatı diliyoruz.

Bölümümüz internet sitesi, sizlerin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. Burada gereksinim duyduğunuz pekçok bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz. Ayrıca danışmanlarınız ve Bölüm sekreteliği sizlere daima yardımcı olmaya çalışacaklardır. Hem internet sitesi üzerinden hem de sosyal ağ hesaplarımızdan duyuru ve haberleri takip edebilirsiniz.

Sizlere bazı bilgilendirmeleri özetle sunmak isteriz:

1. Ders kaydı ve ekle-sil haftası gibi önemli bilgileri
ZBEÜ Akademik Takviminden takip edebilirsiniz.

2. Lisans öğrencilerimiz ders kayıtlarını
6102/1 Kodlu Lisans Eğitimi Planına göre, lisansüstü öğrencilerimiz ise 81102 ve 81202 Kodlu Lisansüstü Eğitim Planına göre yapacaklardır. Kendi döneminize ait dersleri seçtiğinizden emin olmak için bu eğitim planlarını kontrol ediniz.

3. Ders seçiminde, devam zorunluluğu olan derslerinizin çakışmasını ders programlarınızdan kontrol edebilirsiniz.

4. obs.beun.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden ders seçimlerinizi gerçekleştiriniz. Sisteme giriş yapmak için e-devlet şifrenizi de kullanabilirsiniz. Açılan sayfada sol taraftaki Menüden "Ders ve Dönem İşlemlerini" tıklayınız. Yeni açılan menü üzerinden "Ders Kayıt" sekmesine tıkladığınızda, kayıt ekranına ulaşmış olacaksınız. Ders kayıtlarınızı gerçekleştirdikten sonra "Kontrol Et" butonu ile kontrolü gerçekleştirip öğrenci onayınızı veriniz. Devamındaki süreçte Danışmanınız derslerinizi kontrol edecektir ve bir sorunla karşılaşılması durumunda size sistem üzerinden bilgi verilecektir. Lütfen kayıtların bitiş tarih ve saatine kadar sisteminizi etkin olarak aralıklarla kontrol ediniz.

5. Lisans danışmanlarınız sistem üzerinden size tanımlanmış olup, sistemde iletişime geçiniz. Lisansüstü danışmanınız ise, eğer danışman atanması için başvuruda bulunmadıysanız sistem tarafından ABD başkanınız atanmaktadır. Seminer/uzmanlık alanı dersini kodlamadan önce tez danışmanı atanması işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

6. Lisans öğrenimizle ilgili tüm bilgilere buradan, lisansüstü öğrenimizle ilgili tüm bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin